Career Development Center

Program Description


کارگاه آموزشی روزنامه نگاری


Start Date End Date Start Time End Time Venue Organizer
2020/Sep/06 2020/Sep/08 04:49 PM 04:51 PM تالار پوهنتون ارتقای ظرفیت

کارگاه آموزشی روزنامه نگاری

مقدمه

روزنامه‌نگاری یا ژورنالیسم (به فرانسوی: Journalisme)) رشته گردآوری، تجزیه و تحلیل، تأیید و ارائه اخبار مربوط به حوادث جاری، روندها، مسائل و مردم است. افرادی را که به این حرفه اشتغال دارند روزنامه‌نگار می‌گویند.

کارگاه آموزشی روزنامه نگاری مفاهیم تعریف شیوه اصول ژورنالیسم

این کارگاه به بیان و تعریف آموزش روزنامه نگاری از نظر فنی و محتوایی می پردازد . روزنامه نگاري يکي از زير مجموعه هاي رشته علوم ارتباطات است که در مقايسه با ساير رشته هاي اين حوزه از اهميت زيادي برخوردار است. روزنامه نگاري با تمام رشته هاي ارتباطات اجتماعي ارتباط تنگاتنگ دارد .هدف اصلي روزنامه نگاري انتقال اطلاعات به شهروندان است به عبارت ديگر روزنامه نگاران اطلاعاتي که براي آزادي جمعي و خرد گرايي افراد در جوامع نياز است را در اختيار عموم افراد جامع قرار مي دهند . بنابراين مي توان ادعا کرد روزنامه نگاري ابزاري براي ساختن جوامع بشري است .

اهداف و دست آورد ها:

هدف ازاین برنامه گسترش الگوی برنامه تجصیلی ژورنالیزم جهت آموزش روزنامه نگاری بین محصلین رنا می باشد تا بتوانند بطور ساده و بسیط از روند روزنامه نگاری مستفید شوند. این برنامه به تعمیق درک نظری ما از روزنامه نگاری به عنوان یک حرفه پاسخگو،پویا ودر حال تحول کمک میکند واز این منظر یک گام مهم فراتر از الگوی یک ژورنالیست می‌باشد.

 

کی ها میتوانند اشتراک کنند :

 

موارد تدریس در این کارگاه

 

زمان برگزاری :

ساعت درسی :

آغاز :

فیس:

 

نتیجه :

Rana University © 2024 , 2025