پوهنتون رنا

در مورد پوهنځی کمپیوتر ساینس

در مورد پوهنځی کمپیوتر ساینس

پوهنحی کمپیوتر ساینس پوهنتون رنا که در سال 2009 تأسیس شد، فضایی باز، دوستانه، متنوع و مشارکتی را برای تحصیل علوم تکنالوژی فراهم می کند. دانش آموزان مسیر مطالعه خود را مشخصی می کنند و به طور منظم بل اساتید و اساتید هم در صنف های کوچک و هم در خارج از صنف دسترسی دارند. با سابقه طولانی در زمینه یادگیری و همکاری تحقیقاتی بین رشته ای، پوهنحی کمپیوتر ساینس اساتید، دانشجویان، فارغ التحصیلان، کارکنان و مهمانان را از سراسر حوزه و فراتر از آن گرد هم می آورد.

دیدگاه پوهنځی

پوهنځی کمپیوترساینس متعهد با ارایه خدمات تکنالوژی نوین به منظور تبدیل شدن به مرکز برتر و تمرکز به اموزش علمی و عملی، تحقیقات پیشرفته و ارتقاء تکنالوژی های جدید تلاش می ورزد که جایګاه عالی برای پرورش نسل آینده کشور داشته باشد

ماموریت پوهنځی

ارایه آموزش باکیفیت درعلوم کمپیوترساینس توأم با ارتقاء علم و مهارت های لازم برای ترویج محیط یادګیری پویا و جذاب که همکاری تیمی و خلاقیت را در میان محصلین و نسل جوان ایجاد نماید.

پیام ریاست پوهنځی کمپيوتر ساینس

برنامه کمپیوتر ساینس پوهنتون رڼا پایه آموزش واساس اصول ساینس را تشکیل میدهد، مدت این برنامه چهار سال می باشد. این برنامه برای رشد استعدادهای که گامی بسوی آموزش ساینس نهادند آماده تدریس گردیده وهمواره در تلاش روش های جدید برای محصلین خویش می کوشد.
برنامه کمپیوترساینس پوهنتون رڼا توسط اساتید مجرب ملی وبین المللی به سطح دکتر وماستر تدریس گردیده وهم چنان برای رشد توانایی های دانش آموزان مهارت های کمپیوتری در سطح والای آن و برنامه های ارتقای ظرفیت نیز آموزش داده می شود. با فراگیری این برنامه دانش آموزان می توانند به فرصت های شایان زندگی خویش دسترسی پیداکرده و فعالیت های ساینسی خویش را به اقبال برسانند.
امروز، با گذشت سال‌ها از تأسیس این پوهنځی، هدف ما همچنان توسعه علمی و تحقیقاتی، آموزش با کیفیت و خدمات اجتماعی متعالی است. ما به عنوان یک جامعه یکپارچه، قدرتمند و متحد، می‌خواهیم با ارتقاء استانداردهای علمی و فناوری، در مقامی برتر و ماندگار در عرصه کامپیوتر ساینس شناخته شویم. با افتخار می‌گوییم که پوهنځی کمپیوتر ساینس به یک مرکز برتر در آموزش، فناوری های جدید تکنالوژی، تحقیقات پیشرفته، و ارتباط با صنعت تبدیل شده است. اینجا، ما به دنبال ایجاد یک محیط آموزشی فرهنگی هستیم که هر دانشجو با ایده‌ها و خلاقیت خود، به عنوان یک بنیان‌گذار آینده، برخواسته و با آماده گی کامل به بازار کار خواهد رفت.
ما به آینده نگاهی مثبت داریم؛ آینده‌ای که با اعتماد و همت همه محصلین، اعضای هیئت علمی و کارکنان، روشن و پرانرژی خواهد بود. آینده‌ای که از نتایج تحقیقات و ابتکارات مایان شکل خواهد گرفت و پوهنحی ما را به عنوان یک قطب برتر در جهان علم و فناوری به نمایش خواهد گذاشت.
با انرژيی کامل و زحمات شبانه روزی در یک مقطع زمانی فعالیت های اکادمیک را آغاز و به جایی که امروز به آن رسیده‌ایم، سفر پیشرفت را ادامه می‌دهیم. با اعتماد به خود و یکدیگر، با همتی که هر روز بیشتر افزایش می‌یابد ادامه داده، تا در این سفر علمی و فناورانه، همچنان به موفقیت‌ها و دستاوردهای بزرگی دست یابیم.

عبدالغفار عمر خیل
ریس پوهنځی کمپیوتر ساینس

دیپارتمنت انجینری نرم افزار

ديپارتمنت انجینری نرم افزار پوهنځى کمپیوتر ساینس پوهنتون رنا، با رويکردهاى نوين تدريس وآموزش محصل محور ومعيارهاى علمى وزارت تحصيلات عالى کشور اقدام نموده وبراى شهروندان خدمات تحصيلى وآموزشى ارايه مى نمايد. اين ديپارتمنت از سال 1388 خورشيدى در بدنه پوهنځى کمپیوتر ساینس فعاليت نموده است. ديپارتمنت انجینری نرم افزار ، بعد از تکميل نصاب درسى از طرف وزارت تحصيلات عالى به شکل رسمى وبا نصاب ملى جديد به طور فارغ ده آغاز به کار نموده است ومحصلان به ګونه تخصصى دروس نظرى وعملى خويش را در اين رشته به پيش مى برند.
دیپارتمنت انجینیری نرم‌افزار یکی از بخش های مهم و حیاتی در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و مخابرات است که به بررسی، توسعه، اجرا، و نگهداری نرم‌افزارها می‌پردازد. این دیپارتمنت به دانشجویان مهارت‌ها و دانش‌های لازم برای طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای متنوع از جمله برنامه‌های کاربردی، سامانه‌های مدیریت پایگاه داده، وب‌اپلیکیشن‌ها ارائه می‌دهد. در دوره‌های آموزشی این دیپارتمنت، دانشجویان با اصول اساسی برنامه‌نویسی، مهندسی نرم‌افزار، تست و اجرای نرم‌افزارها آشنا می‌شوند. همچنین، آن‌ها با تکنیک‌ها و ابزارهای مدیریت پروژه نرم‌افزاری، توسعه‌ی مستندات فنی، و اصول امنیت نرم‌افزار آشنا می‌شوند.
فارغ‌التحصیلان این دیپارتمنت می‌توانند در حوزه‌های مختلفی از جمله توسعه نرم‌افزار، مهندسی نرم‌افزار، مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری، و امنیت اطلاعات فعالیت نمایند. اين ديپارتمنت تا اکنون تلاش نموده تا خدمات آموزشى وعلمى که مطابق با معيارهاى وزارت محترم تحصيلات عالى سازګار باشد در حد امکان آماده نموده و به دانشجویان فرصتی فوق‌العاده برای پیشرفت در دنیای فناوری اطلاعات و ارتقاء مهارت‌های تخصصی در زمینه مهندسی نرم‌افزار ارائه می‌دهد

دیدگاه دیپارتمنت انجینری نرم‌افزار

ديپارتمنت انجينرى نرم افزار، متعهد به ارايه‌ى خدمات فناورى نوين، در عرصه‎ی توسعه‎ی نرم افزار روز که پاسخگوى نيازمندى‎هاى جامعه بوده و تلاش مى‎ورزد که جاى‎گاه رفيع براى پرورش نسل آينده کشور داشته باشد.

ماموریت دیپارتمنت انجینری نرم‌افزار

ديپارتمنت انجينرى نرم افزار، به منظور رسيدن به توسعه‎ی سازمان‎ها، متعهد است با رهنمودهاى نوين، دانشجويان را در عرصه‎ی ساخت و توسعه‎ی ويبسايت، ديتابيس، برنامه‌هاى مبايل و تحليل داده‎ها، محصلان را آموزش داده و براى رسيدن به يک جامعه‎ی پويا از هيچ سعى و تلاش دريغ نخواهد ورزيد.

معرفی مختصر دیپارتمنت تکنالوژی معلوماتی

ديپارتمنت تکنالوژی معلوماتی پوهنځى کمپیوتر ساینس پوهنتون رنا، با رويکردهاى نوين تدريس وآموزش محصل محور ومعيارهاى علمى وزارت تحصيلات عالى کشور اقدام نموده وبراى شهروندان خدمات تحصيلى وآموزشى ارايه مى نمايد. اين ديپارتمنت از سال 1388 خورشيدى در بدنه پوهنځى کمپیوتر ساینس فعاليت نموده است. ديپارتمنت تکنالوژی معلوماتی ، بعد از تکميل نصاب درسى از طرف وزارت تحصيلات عالى به شکل رسمى وبا نصاب ملى جديد به طور فارغ ده آغاز به کار نموده است ومحصلان به ګونه تخصصى دروس نظرى وعملى خويش را در اين رشته به پيش مى برند.
دیپارتمنت تکنالوژی معلوماتی یکی از بخش های مهم و حیاتی در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و مخابرات است که به بررسی، توسعه، اجرا، و نگهداری شبکه های انترنتی می‌پردازد. این دیپارتمنت به دانشجویان مهارت‌ها و دانش‌های لازم برای طراحی و پیاده‌سازی سیستم شبکه های متنوع از جمله برنامه‌های کاربردی، دیزاین شبکه ها، کنترول شبکه‌ها وسیستم های گوناگون را ارائه می‌دهد. در دوره‌های آموزشی این دیپارتمنت، دانشجویان با اصول اساسی تکنالوژی معلوماتی، ارتباطات داده ها، تست و اجرای سیستم های عامل آشنا می‌شوند. همچنین، آن‌ها با تکنیک‌ها و ابزارهای مدیریت شبکه های انترنتی، توسعه‌ی مستندات فنی، و اصول امنیت سیستم های شبکه آشنا می‌شوند. فارغ‌التحصیلان این دیپارتمنت می‌توانند در حوزه‌های مختلفی از جمله دیزاین شبکه ها، سیستم های اطلاعاتی و معلوماتی، سیستم ارتباطات، و امنیت اطلاعات فعالیت نمایند. اين ديپارتمنت تا اکنون تلاش نموده تا خدمات آموزشى وعلمى که مطابق با معيارهاى وزارت محترم تحصيلات عالى سازګار باشد در حد امکان آماده نموده و به دانشجویان فرصتی فوق‌العاده برای پیشرفت در دنیای تکنالوژی معلوماتی و ارتقاء مهارت‌های تخصصی در زمینه مهندسی دیزاین شبکه هاو امنیت سیستم های معلوماتی ارائه می‌دهد

دیدگاه دیپارتمنت تکنالوژی معلوماتی

ديپارتمنت تکنالوژى معلوماتى، به منظور توسعه ى فناورى اطلاعات، ديزاين وامنيت شبکه ها تلاش مى کند تا در سطح رقابت هاى علمى وتکنالوژيکى براى کشور خدمات بهترى را ارايه کرده و مصدر خدمت به جامعه شده وجاى گاه بلندى در سطح نهاد هاى اکادميک پيدا کند.

ماموریت دیپارتمنت تکنالوژی معلوماتی

ديپارتمنت تکنالوژى معلوماتى، به منظور بلند بردن سطح آګاهى محصلان در زمينه‎ى فناورى هاى نوین اطلاعاتی، ترويج سواد ديجيتلى، اطمينان از امنيت وحفظ حريم خصوصى سيستم ها واطلاعات شبکه ها، خدمات بهترى را ارايه نموده وکادرهاى متخصصى را براى رشد جامعه پرورش مى دهد.فیس برنامه

تفصیلات مبلغ به افغانی روش پرداخت مقدار جمله
فیس ثبت‌نام 5,000 یکبار 1 5,000
شهریه 36,000 سمستر 8 288,000
فیس کتاب‌خانه 1,000 یکبار 1 1,000
فیس کلُ برنامه افغانی 295،000

پوهنتون رنا © 2024 , 2025